Březen 2011


Serete mě

26. března 2011 v 14:55
Jakožo na člověka značně vzteklého na mě občas příjde ten stav, kdy mě nasere celý svět, a k čemu jinému ostatně je tento blog než právě k tomu, aby se zde člověk nasraně vyřval. Dnes to začalo podělaným internetem, blbnoucí myší a nutností stáhnout si pár článků o krásách 6 aktivních míst proteasomu a končí to nenávistí vůči všem: vylízancům, fňukalům, ubožákům, vymlouvačům, pomlouvačům, psychickým vyděračům, pipkám, šovinistům, rasistům, intrikánům, nepraktickým arogantním žvanilům, uječeným nekuřákům, lidem, co neumí poslouchat, rýpavcům bez agrumentů, hysterákům a hysterkám, chronickým odmítačům čehokoliv, pokrytcům, škatulkářům, lidem, co si s vámi chtějí povídat jen aby si sami mohli postěžovat, vesnickým buranům, puberťákům, co si myslí, že sežrali všechnu moudrost světa nebo vlastně veškerým lidem, co si myslí, že sežrali všechnu moudrost světa, ekoteroristům, arogantním čůráčkům, lidem s plnou hubou keců a prázdnou hlavou, vlastencům, tradicionalistům, omezovačům, náboženským fanatikům a určitě ještě proti někomu dalšímu, kdo má jediné štěstí, že jsem si na něj momentálně nevzpomněla. Aaaaaaaaa, bože, asi vyrazím do ulic a budu mlátit lidi deštníkem!

Protože nemůžu vymyslet nic originálního, budiž tento článek nazván "ztráta iluzí"

3. března 2011 v 10:55
Ztráta iluzí je něco, co člověk v menší či větší míře zažívá dennodenně. Jednu z takovýchto ztrát mám momentálně v živé paměti. Stalo se to asi před 14 dny na úvodní přednášce z předmětu biotechnologie. Na začátku této přednášky jsme dělali takový menší test, týkající se hlavně GMO. Poslední otázkou v tomhle testu bylo, jestli i jiné organismy, než ty geneticky modifikované mají geny. Tento dotaz samozřejmě následovala salva hurónského smíchu, na který ovšem náš přednášející reagoval odpovědí ve smyslu ať se moc nesmějeme, že údajně podle nějaké ankety, provedené asi před 3 lety po celé EU, 43% respondentů odpovědělo, že nic jiného než GMO geny nemá. Toto mě opravdu dostalo do kolen (a to víc, než zjištění, že podle jiné aknety, prováděné cca před 10 lety v USA, asi stejně velké procento lidí věří, že Země byla stvořena Bohem před méně než 10 000 lety). Už začínám rozumět úspěchu celé té Greenpeace antiGMO vylívárny.
Už jsem si zvykla, že většina lidí striktně odmítá vidět krásy toho, co studuju a na název mého oboru reagují veskrze zděšeně (i když nechápu proč, vezmeme-li to čistě technicky, slovo molekula je krásně libozvučné a vlnivé a buňka je zase slůvko pěkně štavnaté a naducané:), a dokonce jsem si i zvykla na kydy od různých arogantních jedinců, veskrze filozoficky zaměřených, že to, co studuju není žádná věda a že si nedokážou představit žádný přínos, který by můj obor mohl míti a považují ho tedy za zbytečný (ještě aby, když s největší pravěpodobností ani neví, co znamená zkratka DNA, ale nerýpejme:). Zvykla jsem si taky na to, jak se lidé pod reklamní masáží nechají snadno poděsit nad věcmi jako je například onen zatracovaný glutamát (ďáblova toť amikokyselina!) nebo naopak ochotně vytahují šrajtofle a kupují rozšmelcované hovězí srdce, protože zcela nutně potřebují nahnat hladinu koenzymu Q (ten opravdu nikde jinde nenajdete, proto se látkám tohoto typu taky říká ubichinony:D) či nechat si vyhladit ksicht krémem, jež v sobě kloubí krásu s novými vědeckými poznatky a obsahuje DNA (proč tito vědci nedostali nobelovku za objev nečeho, co do vás napasuje DNA jednoduchým způsobem, s úžasnou účinností a navíc bez vedlejších efektů, tomu opravdu nerozumím), případně že uvěří tomu, že když vám nědko bude mávat kolem ksichtu přístrojem podobným kulmě na vlasy, můžete z fleku sledovat nabarvené bakterie, co vám rejdí po zubech. O různých doplňích stravy "od A až po železo" radši ani nemluvím. Jasně, lidi nemají ani prazákladní přehled v těchto věcech a za blbost a důvěřivost se platí. Je přirozené, že se zkrátka našli chytráci, co toho budou využívat a lákat je na cizí slovíčka. Ale co je moc, to je moc.
Takže, pokud někdo z těchto 43% lidí, co nevěří v existenci genů, náhodou vyskytne na tomto blogu a přečte tento článek až do konce, přijďte si ke mě laskavě pro povinnou facku následovanou základním poučením v tématu:-P Nic, jelikož musím zdrhat na bus, ukončuju tímto své halekání nad lidskou blbostí, mějte se krásně a ať dnes příjdete o co nejméně iluzí.