Money, money, money...

7. července 2011 v 13:02
Každoroční shon na brigády je v plném proudu. Tedy, on již je vlastně po plném proudu, v plném proudu jsem bohužel jen já. Nějak jsem to ve zkouškovém maratonu zanedbala, sice jsem pár nabídek obepsala, pár pohovorů absolvovala, ale nic bohužel nevyšlo. Strategie "no co, tak začnu intenzivně hledat až o něco později, šak ono se něco najde" očividně platí jen ve městech velikosti Brna, ale v Olm je to dosti na číču. Nabídky jsou, ale prozatím jsem se setkala jen "No, tohle asi nebude úplně pro Vás, na to máte málo zkušeností s touto prací/tahají se težké věci, tak je to spíš pro chlapy/máte ještě jiné plány na prázdniny, jo, tak bohužel, my hledáme někoho na každý den" nebo "Sice jste se nám líbila, z těch asi 60 uchazeček jste se dostala mezi 3, nad kterýma jsem přemýšlel, ale nakonec jsem dal přednost někomu, kdo je přímo z Olm, ale možná se ještě ozvem!", případně ještě "Noooooo, já nevím, to zařizuje šéfová, napiště na ten e-mail, co tam je..." (e-mail, jakožto téměř vždy, samozřejmě zůstal nezodpovězen). Ještě lepší jsou pak ti, co vám dávají falešné naděje a plýtvají vaším časem, například "Kolik je Vám let? Výborně, to už jste určitě mnohem zodpovědnější než nějaké ty 16-ti leté holky, co se nám nahlásily, a mohla byste třeba dělat i takovou a takovou práci. Tohle a tohle máte? Super! A už jste někdy dělala něco takového? No bezva, no vypadá to slibně, nechte nám číslo, my si vás o víkendu zavoláme, přijdete na zkoušku a rozhodneme se!" (samozřejmě, nikdo nezavolá a vy proserete víkend, který jste mohli nějak pěkně strávit třeba pobíháním po lese tím, že sedíte doma na řiti a čekáte na telefon). Dobří jsou taky "No víte, nám by se tu brigádníci hrozně hodili, každý rok jsme tu někoho měli, ale tenhle rok nám to šéf zatrhnul." A samozřejmě, tisíckrát slyšená klasika, po které si nadáváte do p*čí, že jste fakt nezačali shánět dřív "Jasně, my jsme tu brigádníky hledali, ale už bohužel máme všechny místa obsazené..." Setkala jsem se taky s "Bezva, líbí se nám, jak píšete a doufáme, že z inzerátu vyplynulo, že tato práce není placená..." Úplně nejlepší byl ale prozatím rozhovor po telefonu týkající se brigády v obchodě s kuřáckýma potřebama:
"Dobrý den, bla bla bla bla (ty úvodní kecy, znáte to)"
"Eeeh, hmmm, uhhh džžždho"
"Prosím?"
"Ano"
"jakože...pořád brigádníka hledáte?"
"Ano"
(chvíle trapného ticha)
"Ehm...a mohla (tím jsem to možná posrala, jako kontaktní osoba bylo sice uvedené ženské jméno, ale huhlavec/kyně měl/a ten neurčitý hlas, kdy nevíte, s osobou jakého pohlaví jednáte) byste mi teda říct nějaké bližší informace? Třeba o pracovní době a tak?"
"Eeeeh...hmmm... (odmlka) Džžžhuu šššžžž vzzz"
"Prosím?!?!"
" *neurčité zvuky, ze kretých jsem však vyrozuměla alespoň to, že huhlavec/kyně nic neví a pošle mi sms s kontaktem na osobu co ví víc (a třeba méně huhlá a taky tak hojně nepoužívá oněch kuřáckých potřeb, s jejichž prodejem bych měla vypomáhat, zadoufala jsem)* "
"Jasně, tak moc děkuju. Nashle." (že sms ani po urgencích nepřišla není třeba říkat, že ano)
Co na to říct, už mě to začíná štvát. Jasně, na cigára a hospody si zatím vydělávám zlukrativňováním svého těla - ne prostitucí, leč prodá...hm, darováním s finanční kompenzací vynaloženého času a nepohodlí:D plazmy. Snad blízké darováním mých supr gamet (tady si dovoluji napsat "darování", protože za 10-ti denní píchání si hormonů a menší zákrok v narkóze je opravdu kompenzace na místě) taky něco hodí. Mighty sounds zafinancuju z "bolestného", které jsem dostala za pochromoumanou ručku z kenda a snad mi ještě něco zbude, ale co dál... Nevím. Snad se něco najde, v mém věku je fakt dost trapas hrabat prstíčkem u svých ne zrovna prachatých rodičů, ať mi dají peníze na chlastání a výlety:-/ Chjoooo. Nevíte někdo o něčem?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bL. bL. | 25. listopadu 2011 v 6:01 | Reagovat

dost dobrý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama