Jak přežít mezi lidmi nelaboratorními

13. září 2013 v 19:45
1) Jakkoli úchvatné a vzrušujícící jsou rozhovory o metodách molekulární biologie s jinými obdobně postiženými jedinci, ve společnosti lidí nelaboratorních se jim neoodávejte moc často. Obvykle skončí tím, že se všichni okolo zčista jasna musí jít s někým pozdravit či odejít na záchod (a prchnout okénkem). Nacházíte-li se v uzavřeném prostoru, jako například v autě, podobné konverzace většiou skončí spánkem všech zúčastněných (nebezpečné obzvláště jsou-li to řidiči). Čímž se na druhou stranu otevírá nová možnost přivýdělku blbě placeným českým vědcům - nahrajte to a děti budou spát jak zabité:)

2) Člověk nelaboratorní je tvor iracionální a proto není možné vést s nimi diskuzi o červech. Jakkoli krásný, rozkošný a v labu užitečný červík Caenorhabditis je, nestanete se ve společnosti zrovna populárními. Paradoxně, snahy přesvědčit zúčastněné o tom, že tihle krasavci opravdu jsou ťuťu a vůbec ne nechutní a že mají povahu a můžou být zvědaví, sociální nebo samotáři, a že si z nich můžete tvořit žasné mutantíky, kteří umí třeba i explodovat nebo vytvořit několik vagín, vedou k přesně opačnému výsledku. Z nějakého důvodu tyto rozhovory končí slovem "magor".

3) Lidé nelaboratorní jsou bezcitní. I když je péče o buněčné kultury v mnohém podobné péči o dítě, nikdy neříkejte věci jakože "kupšáte" nebo "dáváte napapat" svojí rakovině. Ani vaše zoufání si nad tím, že vaše rakovinka zřejmě onemocněla mykoplazmaty (tfuj) se kupodivu nesetká se soucitem, ale spíše s šokovaně otevřenou držkou.

4) Ani pěstujete-li jiné buňky než rakovinné, moc o nich nemluvte. Hlavně o jejich původu. Lidé nelaboratorní zřejmě mají problémy s ekonomickým myšlením a recyklací a proto nejsou schopní pochopit, že potřebujete-li kožní buňky, jsou zbytky po obřízce nejlepší zdroj.

5) Radši se příliš neúčastněte ani diskuzí o technice. Lidé nelaboratoní jsou velmi nepraktičtí. Sice se vesrze rádi baví o nudných věcech jako telefony, tablety či notebooky, nejsou ale schopni docenit výhody wormsorteru, a to ani když jim vysvětlíte, že do této úžasné mašinky stačí nalít vaše červíky a ona vám je sama rozplcá do desek v přesném počtu, podle velikosti dané vývojovým stádiem a dokonce i vyhodnotit jejich viabilitu. Ani jiné velmi praktické laboratorní vybavení se nesetká zrovna s úspěchem.

6) Lidé nelaboratorní jsou velmi bojácní. Řeknete-li tedy před nimi, že jste na sebe dnes omylem chrstli trochu mutagenu nebo pracovali s GMO, můžete očekávat, že si s vámi nepodají ruku v domění, že by jim do rána mohlo vyrašit třetí oko.

7) Ani diskuze o literatuře nemohu doporučit. To, že teď čtete velmi napínavý článek a netrpělive čekáte, jak to s těma kinázama dopadne, se mezi nelaboratorními lidmi setká s větším odporem než kdybyste řekli, že vaše nejoblíbenější kniha je 120 dnů sodomy.

8) Svěříte se-li v diskuzi o klipech s lidmi nelaboratoními s tím, že jste nedávno na youtube narazili na opravdu nádherné ztvárnění procesu RNA interference, očekávejte namísto potlesku spíše shnilé rajče mezi očima.

To be continued...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 vencisak vencisak | Web | 6. února 2014 v 9:24 | Reagovat

Jako vzdy skvele a zabavne... jen nevim, jestli ti cervicci nenahrazuji potrebu materstvi? :D

2 sourkovakyla sourkovakyla | 28. dubna 2014 v 15:10 | Reagovat

Hehe, i vy pane Freude:D No vzhledem k tomu, že vleze-li mi do cesty nějaké dítě, obvykle to končí potlačováním mohutné potřeby zařvat "Kurváááá, dejte si tu věc na vodítko!", tak myslím, že ani ne:) A pokud jo, je asi dobře, že žádné děti nemám - přecejen, rozpouštět děti v hydroxidech a Savu, experimentovat na nich, lít na ně tunu sraček abych zastavila jejich reprodukci a v případě, že na ně nemám čas, je nechat pár týdnů válet v inkubátoru bez jídla, to by se asi u sociálky s úspěchem nesetkalo...:-P

3 SergiooB SergiooB | E-mail | 16. ledna 2017 v 16:33 | Reagovat

I found this page on 12th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama